خواص رب گوجه فرنگی

معجزه  رب گوجه فرنگی

کاروتنوئیدها رنگدانه های قرمز، زرد و نارنجی هستند که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات از جمله گوجه فرنگی وجود دارند. این رنگدانه ها نقش آنتی اکسیدانی دارند ، جذب مواد مغذی را در بدن بالا برده و باعث سلامت چشم ، قلب و تقویت سیستم ایمنی بدن میشوند.علاوه بر آن ، آنتی اکسیدان ها خاصیت ضد سرطانی داشته و از پیری زودرس جلوگریری میکنند.

بعضی از این رنگدانه ها شامل بتا کاروتن، لیکوپن، لوتئین و…. هستند که لیکوپن همان رنگدانه قرمزی است که غنی ترین منبع آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی است .

رب گوجه فرنگی از فراورده های غذایی تبدیلی است که به عنوان چاشنی در بیشتر غذاها به دلیل رنگ و طعم استفاده  میشود.

جالب اینجاست که گوجه فرنگی پخته پنج برابر بیشتر از گوجه فرنگی خام لیکوپن را آزاد می کند و تاکید متخصصان تغذبه به مصرف رب و سس گوجه فرنگی، پوره گوجه فرنگی هر روز در حال افزایش است .

ماده ژله مانندی است که تخم های گوجه فرنگی را احاطه کرده است  Fruitflowنام دارد که بهترین جایگزین به جای آسپرین شناخته شده است.مطالعات نشان می دهد که Fruitflow کمک می کند که پلاکت ها کمتر به هم بچسبند  همین قضیه باعث یکنواختی گردش خون و عدم لخته شدن خون میشود.همین امر به کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی در افراد مبتلا به فشارخون کمک میکند.

مصرف روزانه محصولات گوجه فرنگی باعث شادابی ، جذب اکسیژن بیشتر و سلامتی پوست شما شده و از آسیب پذیری توسط اشعه های مضر خورشید جلوگیری می کند .

فواید استفاده از رب گوجه فرنگی و استفاده از آن در رژیم روزانه غذایی

سلامت پوست و کمک به کلاژن سازی

اثرات مثبت بر روی تنظیم فشارخون

کاهش وزن

درمان یبوست

تقویت سیستم دفاعی بدن

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.