چرا پروبیوتیک ؟

چرا روز به روز به استفاده از محصولات پروبیوتیک تاکید می شود ؟
قبل از نوشتن درباره پروبیوتیک ها باید گفت که پروبیوتیک یک واژه یونانی است که پرو به معنی برای و بیوتیک به معنی زندگی است با بررسی این کلمه می توان به حیاتی بودن پروبیوتیک ها پی برد .
پروبیوتیک چیست ؟
پروبیوتیکها میکروارگانیسم ها یا باکتری های مفید در روده هستند که به داشتن دستگاه گوارش سالم کمک می کند وجود پروبیوتیک ها باعث جذب ویتامین A-E-D-K و مواد معدنی مثل کلسیم ، آهن و کروم می شود .پروبیوتیک ها باعث تولید اسیدلاکتیک در روده شده و با کاهش PH سبب بهبود حرکات روده میشود .
چرا پروبیوتیک ها در بدن ما کم می شود ؟
صنعتی شدن تولید مواد غذایی ، خوردن آب های گازدار ، مصرف آنتی بیوتیک ، اشعه درمانی ، حساسیت های غذایی و استرس باعث کم شدن پروبیوتیک ها می شود.
روده 70 درصد سیستم ایمنی بدن را در اختیار دارد که عدم سلامت روده مشکلاتی مثل خلق و خو بد ، افسردگی و اضطراب ، کاهش سیستم ایمنی بدن و افزایش وزن را بهمراه دارد .
شما می توانید پروبیوتیک ها را در مکمل ها و برخی غذاها مانند ماست ، محصولات لبنی ، خیارشور، کلم ترش ، سرکه سیب ، شکلات تلخ و موز پیدا کنید. متخصصان تغذیه اغلب به خوردن پروبیوتیک ها توصیه می کنند زیرا پروبیوتیک ها با تأثیر اعصاب باعث کنترل حرکت روده می شوند. و معجزات شگفت انگیز آن شامل :

 • درمان اگزما
  *درمان آلرژیهای غذایی و عفونت های اداری
 • رفع استرس و افسردگی
  *کاهش فشار خون
  *کاهش کلسترول
  *درمان دیابت
  *بهبود لاکتوز روده
  محصولات پروبیوتیک گزینه های پیشنهادی جهت خرید در اروپا و آمریکا می باشد چیزی که در ایران بعلت عدم فرهنگ آشنایی پروبیوتیکها ، در انزوا باقی مانده است .امیدواریم که با آگاهی روز افزون مردم و علاقه مندی مردم ایران به تغذیه سالم و ارگانیک در جهت مصرف این گونه محصولات قدم برداریم .
  مواد غذایی سرشار از پروبیوتیک:
  شیر ، ماست ، دوغ سنتی ، پنیر نرم ، کفیر ، شکلات تلخ ، خیارشور، کلم ترش ، سوپ ژاپنی میسو، مکمل های پروبیوتیک
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.